Kto to słyszał? Jak to się je?

Paprykarz z Gruzem to samowystarczalna, niskobudżetowa impreza gravelowa w okolicach Szczecina po wschodniej i zachodniej stronie Odry. Po możliwie najciekawszych i nie najłatwiejszych segmentach okolicy w uczciwej proporcji nawierzchni aby można mówić o jeździe gravelowej. Założeniem wyzwania jest start w formule Fastest Know Time. Czyli samodzielny start między 1.05.2024 a 30.09.2024, po wyznaczonej trasie w wyznaczonym kierunku. O czasie i miejscu startu decydujesz sam. Ważne, aby trzymać się śladu i zadbać o dokładny punkt startu i mety. Weryfikacja następuje poprzez przesłanie publicznego linku do aktywności na Strava. Tuż po zakończeniu wyzwania.

Trasa

Edycja 2024 to praktycznie wszystkie smaczki Szczecina i okolic w pigułce. Zaczynamy pod Wałami Chrobrego i jadąc wzdłuż terenów stoczniowych, Golęcino-Gocław zaczynamy pierwszy podjazd brukiem Stołczyńskim. Później szybki przelot Orną, aby znaleźć się na Skolwinie. Może ta myśl natchnie niejednego do mocnego ataku na Inwalidzką, po której czeka na nas szybki przelot przez Przesącin do Puszczy Wkrzańskiej. A tam pokrótce, wszystkie znane najlepsze dojazdy pożarowe 41, 40, 36, 32, czy świeżutkie które dopiero co oddano do użytku. Po szybkim Stolcu, brukiem wjeżdżamy do wschodnich Niemiec. A tam mnogość szutrów pośród pól pasących się krów nad Randow. Pola wiatrakowe i płytowe. Nawet będzie zjazd z kultowego wzgórka nad Casekow (Chudy to dla Ciebie). Później nad odrzańskie „Springerowe” tereny, polny przejazd, żeby asfaltem nie było za łatwo. Odrę przekroczymy dwoma mostami przed Gryfinem i lasami dojedziemy do Puszczy Bukowej. Gdzie nasze niby góry rozgrzeją łydę przed liźnięciem Puszczy Goleniowskiej. Na koniec, smaczek w postaci zachodu słońca z widokiem na Szczecin, j. Dąbie i marinę.

Zasady

Rejestracja odbywa się poprzez link do zrzutki. Po dokonaniu opłaty startowej (30zł), otrzymacie plik gpx. Start jest dozwolony od 1.05.2024 do 30.09.2024. Punkt startowy jest dowolny. Ważne aby punkt startu pokrywał się dokładnie z momentem zakończenia aktywności. Niezmienny jest też kierunek rundy. Formuła FKT zakłada rywalizację samodzielną, bez jazdy w grupie, rodziny na trasie, czy samochodu technicznego. Wszelkie wątpliwości, nieprawidłowości mogą skutkować karą czasową bądź wykluczeniem z rywalizacji. Osoby, które chcą brać udział w zabawie, jadąc w towarzystwie, mogą tego dokonać. Będą jednak wyłączone z klasyfikacji czasowej, ale ich start zostanie odnotowany. Pu ukończeniu, należy niezwłocznie przesłać link do aktywności na stravie. Osoby które prześlą aktywność po paru tygodniach, mogą zostać wykluczone z klasyfikacji. Zejście z trasy – np. w celu dojazdu do sklepu jest możliwe, należy wtedy wrócić na ślad dokładnie po tej samej drodze.

Zalecamy wgrywanie bezpośrednio na urządzenie nawigacyjne pliku gpx. Wszelkie importowanie śladu z portali np. Komoot czy inne może wpłynąć na niestety zmianę przebiegu trasy, co wprowadzi w błąd podczas nawigacji i może skutkować karami czasowymi bądź wykluczeniem z rywalizacji.

Najszybsza i najszybszy uczestnik zostanie nagrodzony mam nadzieje, najciekawszym pakietem nagród. Reszta uczestników będzie miała szansę wylosować ciekawą nagrodę ufundowaną przez osoby które wesprą tę oddolną inicjatywę.

Rejestracja

Rejestracja odbywa się poprzez profil na zrzutce. Wypełnij dane: imię/nazwisko/nazwę na stravie aby łatwo połączyć Twoją wpłatę z profilem na strava.

Jeżeli nie chcesz brać udziału w jeździe, a chcesz zaklepać sobie udział w imprezie zakończeniowej, dokonaj opłaty rejestracyjnej.

Start jest równoznaczny z wpisaniem na listę imprezy.

Partnerzy