Race Through Poland 2019

Wiele się ostatnio wydarzyło. MVDP właśnie zdobył koszul Mistrza Świata, pewien bloger i kolarz Quick Stepu popełnił „seksistowską gafę”, Biedroń ogłosił „Wiosnę”, a ja zapomniałem tu napisać info co to za plany mam na ten rok. W momencie kiedy piszę tego posta, oficjalna strona RTP podaje, że do startu zostało 96dni.

Race Through Poland to jedna z najciekawszych samowystarczalnych imprez rowerowych w Polsce (wzorująca się na The Transcontinental Race).

Na czym to polega? Start z Wrocławia, jazda na punkt kontrolny na Stogu Izerskim, dalej Praded w Czechach, Schronisko Trzy Korony i Ojców. Po zaliczeniu punktów, powrót do Wrocławia. Czyli jakieś 1400-1500km z ominięciem dróg krajowych (żeby nie było za łatwo). W międzyczasie spanie w trawie, na ławce a jak będzie padać to pewnie zeskłotujemy przystanek autobusowy. Choć spanie jest dla słabych, więc planujemy tylko jazdę, reszta wyjdzie „w praniu”.

I tak poszedłem na łatwiznę, skopiowałem to z facebooka (przy okazji kliknij, polub i czytaj), bo dziś było 4h ęduro błądzenia w śniegu. Więc na dziś koniec internetów.

O!